Ne Yapıyoruz ?

VARYAP, gayrimenkul geliştirme, inşaat ve müteahhitlik şirketi olarak altyapı ve üstyapı inşaatlarında ülkemize değer katan ve ülkemizi uluslararası arenada temsil eden büyük projelere imza atmaktadır.

VARYAP-GAP İnşaat Ortak Girişimi ve Emlak Konut GYO A.Ş. ile birlikte Avrupa’nın en yüksek yapılarından biri olacak kulesi, rezidans ve ofis bloğu ile kapalı AVM, 400 m uzunluğunda alışveriş caddesi ve sinema salonundan oluşan METROPOL İstanbul projesinin inşaatı devam etmektedir. Anadolu Yakası’nda Türkiye’nin yeni Finans Merkezi Ataşehir’de inşa edilen METROPOL İstanbul, dünyanın en büyük karma projelerinden biri olacaktır.

Gayrimenkul sektörünün trendlerini belirleyen önemli oyuncularından Varyap ile gayrimenkul geliştirme alanında yenilikçi bakış açısı ile stratejiler geliştiren Eskiz Gayrimenkul’ün Bodrum’da “Lüksün Yeni Doğası” sloganıyla hayata geçirmekte olduğu Elements Yalıkavak, her biri Tilkicik Koyu’nun muhteşem manzarasına bakan birbirinden tamamen farklı 23 özel evden oluşuyor. Dünyaca ünlü mimarımız Emre Arolat imzalı proje, Bodrum’un eşsiz manzarasına hakim terasları ve kendine ait özel havuzlarıyla doğaya saygılı, arazinin dokusuna uygun ahşap, cam ve doğal taşların sentezi ile birbirini görmeyecek şekilde tasarlandı.

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. ile gerçekleştirilen Türkiye’nin LEED kayıtlı ilk lüks yeşil konut projesi olan VARYAP Meridian kapsamında 1500 konut, iş ve kongre merkezi, ticaret ve sosyal alanlardan oluşan ekolojik yüksek standartlı binalar inşa etmiş; 2012 yılında inşaatı tamamlanan VARYAP Meridian yurt içi ve yurt dışında sayısız ödüle layık görülmüştür.

VARYAP, 2008 yılında Türkiye’nin en büyük ve prestijli konut projelerinden biri olan ve proje kapsamında 2500 lüks daire, ticari alan ve sosyal tesislerin bulunduğu Uphill Court Ataşehir ve Uphill Court Bahçeşehir’i de hayata geçirmiştir. Yapımı tamamlanan Varlıbaş Alışveriş Merkezi, Atapark / Trabzon projesi 2010 yılı Ekim ayında hizmete açılmıştır.

Taahhüt projelerinde de çok önemli deneyime sahip olan VARYAP, Trabzon Belediye Hizmet Binası, İstanbul çağlayan’da Avrupa’nın en büyük Adalet Sarayı, İstanbul Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena, Ankara Danıştay Başkanlığı Binası, Zeytinburnu Atatürk Öğrenci Yurdu ve Tekirdağ Ceza İnfaz Kampüsü inşaatlarını tamamlamıştır. Yine VARYAP’ın inşa ettiği Konya Adalet Sarayı’nın sözleşme bitiş tarihinden 9 ay önce teslim edilmesi VARYAP’ın sektördeki öncülüğünü pekiştirmiştir. VARYAP, Türk Patent Enstitüsü tarafından düzenlenen 2007 yılı Patent ödülleri’nde, inşaat dalında ‘Altın Marka’ ödülüne layık görülmüştür.

İnşaat sektöründe gerçekleştirdiği farklı konseptlerdeki projeleriyle kusursuzluğu hedef alan VARYAP, pazar analizleri, fizibilite ve mimari seçimlerin yanı sıra finansman modelleri de geliştirmektedir. İnşa ettiği tüm konut projelerinde yaşama değer katmak amacı ile standartları daha da yükselten VARYAP, kamu projelerinde de kalitesi ve teknolojisi ile topluma hizmet edecek mekanlar inşa etmektedir. Bugüne kadar 4 milyon m² inşaatı yaşama kazandıran VARYAP, rezidans, alışveriş ve yaşam merkezleri, dinlenme ve eğlence tesisleri, nitelikli kamu binaları, adliyeler, hastaneler, yollar, üniversiteler, spor merkezleri, stadyumlar, depolar, atık su arıtma tesisleri, tuz üretim tesisleri, endüstriyel tesisler, fabrikalar, elektrik santralleri, su ve kanalizasyon sistemleri ve ağır sanayi tesisleri gibi birçok projeyi Türkiye’ye ve dünyaya kazandırmanın gururunu yaşamaktadır.