Kimiz

İş modelinde finansman, inşaat, pazarlama ve satış gibi aşamaları da içeren gayrimenkul geliştirme faaliyetinde önemli bir deneyime sahip olan VARYAP, alt yükleniciler ve çözüm ortakları dâhil 10.000’den fazla kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlamaktadır. VARYAP, yurtiçindeki başarılı projelerinde dünyanın çok uluslu firmalarıyla işbirliği yapmış Türkiye’nin lider inşaat şirketlerinden biridir.

suleyman-varlibas

SÜLEYMAN VARLIBAŞ

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Süleyman VARLIBAŞ, 1971 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zirai Ekonomi Bölümünden Yüksek Ziraat Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1973 - 1980 yılları arası Çaykur Çay İşletmelerinde Fabrika Müdürü olarak görev alan Varlıbaş, ticaret hayatına 1980 yılında “Mehmet VARLIBAŞ ve Oğulları” adı altında Trabzon’da kurmuş olduğu Kolektif Şirket ile başlamış. 1992 yılında Varlıbaşlar İnşaat Sanayi Ticaret Ltd. Şti.’nin ve 1996 yılında ise bugünkü “Varyap Varlıbaşlar Yapı Sanayi Turizm Yatırımları Ticaret ve Elektrik Üretim A.Ş.”nin kurucu ortağı olmuştur. Süleyman VARLIBAŞ halen “Varyap Varlıbaşlar Yapı Sanayi Turizm Yatırımları Ticaret ve Elektrik Üretim A.Ş.”nin ve Grup içerisindeki şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

erdinc-varlibas

M. ERDİNÇ VARLIBAŞ

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI - CEO

Erdinç VARLIBAŞ, 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olup, Londra Regents Business School’da Uluslararası Yönetim üzerine yüksek lisans yapmıştır. VARYAP bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev alan Erdinç Varlıbaş, 1996 yılında kurulan Varyap Varlıbaşlar Yapı Sanayi ve Turizm Yatırım Ticaret Ltd. Şti.’nde, 2003 yılında Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilmiştir. Halen Varyap Varlıbaşlar Yapı Sanayi ve Turizm Yatırımları Ticaret ve Elektrik Üretim A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su olarak görev yapmaktadır.

salih-altunbas

SALİH ALTUNBAŞ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Salih ALTUNBAŞ, 1972 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olup, 1974 yılında İstanbul Barosuna kaydolmuştur. Çalışma yaşamına okul yıllarında başlayan Salih ALTUNBAŞ 1966 yılında girdiği Cihan Elektronik Şirketinde 1994 Nisan'ına kadar çeşitli görevlerde çalışmış ve finansmandan sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevine kadar yükselmiştir. Varyap'ta üst düzey yöneticilik görevleri yürüten Salih ALTUNBAŞ, hala Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

selma-gunce

SELMA GÜNÇE

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Selma Günçe, 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Bilgisayar Mühendisi olarak mezun olup, 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi İşletme Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. VARYAP bünyesindeki çeşitli pozisyonlarda yer alan Selma Günçe, 1996 yılında kurulan Varyap Varlıbaşlar Yapı Sanayi ve Turizm Yatırım Ticaret Ltd. Şti.’nde, 2013 yılında Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilmiştir. Halen Varyap Varlıbaşlar Yapı Sanayi ve Turizm Yatırımları Ticaret ve Elektrik Üretim A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.